KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 12191035
*
nr 1219 1035
Skulptur
keramik, Signerad Fischer. Höjd: 29 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 november 2018
kl 19:21:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/11 10:20:37
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur
-
3278 Skulptur
Antik, på träsockel, religiöst motiv, guldbemålat ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:32
-
3372 Skulptur
Byst, gips. Höjd: 36 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:15
-
3309 Skulptur
Guanyin, Kina, Blanch de Chine. Träsockel. Höjd: 2..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:16
-
3397 Skulptur
keramik, Alf Ekberg (f. 1945), Sverige. Äpple. Höj..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:03
-
3445 Skulptur
Konstglas, Lalique, Katt. Höjd: 21 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:12
-
3017 Skulptur
Lars Bergsten (f. 1920), Sverige. FÃ¥gel, Upsala Ek..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:12
*
Skulptur
nr 1219 1035
Skulptur
keramik, Signerad Fischer. Höjd: 29 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 november 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/11 10:20:37 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur
-
3278 Skulptur
Antik, på träsockel, religiöst motiv, guldbemålat ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:32 -
3372 Skulptur
Byst, gips. Höjd: 36 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:15 -
3309 Skulptur
Guanyin, Kina, Blanch de Chine. Träsockel. Höjd: 2..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:16
-
3397 Skulptur
keramik, Alf Ekberg (f. 1945), Sverige. Äpple. Höj..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:03 -
3445 Skulptur
Konstglas, Lalique, Katt. Höjd: 21 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:12 -
3017 Skulptur
Lars Bergsten (f. 1920), Sverige. FÃ¥gel, Upsala Ek..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:12